Evoluce fotbalových triček a fotbalových tepláků

Fotbalová trička se vyvinula ze svého skromného původu jako šortky. První košile byly barevné a s obručemi a byly představeny kolem roku 1883. Na přelomu století začala mít fotbalová trička svislé pruhy a byl vytvořen termín „tričko“. V té době tkalcovské stavy vyráběly pouze vodorovné pruhy, takže svisle pruhované oděvy byly obvykle vyráběny ručně tak, že se látka stříhala proti vláknu a kusy se sešívaly dohromady. V roce 1887 pak společnost Rothwell Hosiery Company z Boltonu představila nový pletací stroj, který umožňoval plést jakýmkoliv směrem a košile se staly synonymem asociace fotbal.

Působivý byl také vývoj fotbalových souprav. Navzdory své škrábavé povaze prošly fotbalové dresy dlouhou cestu od dob starých nylonových triček. V tomto sportu se v posledních letech objevilo mnoho bláznivých designových souprav, od retro až po čtvrtou generaci. Také ve fotbalových dresech bylo mnoho odkazů na popkulturu, zejména v nedávné minulosti. Existuje nespočet variant v designu fotbalových dresů, které vyhovují všem vkusům a rozpočtům (více zde).

V 80. letech 20. století měla řada triček loga hlavních sponzorů, jako jsou Coca-Cola a Adidas. Ve Spojeném království mohlo mít logo sponzora fotbalového dresu pouze 81 centimetrů čtverečních. U televizních zápasů se však velikost loga zmenšila na polovinu. Koncem 80. let Adidas udělal značné průniky na konkurenční trh kitů a získal důležité obchody s Liverpoolem a Manchesterem United.

Releated

Nejoblíbenější boty pro různé sporty

Sportovní obuv je speciálně navržena pro sport a jiné formy fyzické aktivity, ale je také široce využívána pro každodenní běžné nošení. Lze připsat popularitě fotbalu, baseballu a basketbalu v USA a ragby ve Velké Británii, že sportovní obuv takové povahy je dnes nejen běžným oblečením, ale nepostradatelnou obuví. Ve sportech, jako je fotbal, volejbal, basketbal, […]

Hraní skvělé fotbalové hry: rady a strategie

Kolik toho víš o hraní fotbalu? Pokud se chcete dozvědět více o tomto úžasném sportu, pak vám pomůže tento článek. Určitě najdete několik užitečných informací, které můžete v terénu použít. Pokračujte ve čtení, abyste věděli, jak se můžete zlepšit. Při nákupu fotbalových kopaček se ujistěte, že dobře padnou. Měly by být pohodlné a dobře podporovat […]